Pożyczka pod zastaw - pieniądze dla zadłużonych


Pożyczka pod zastaw to osobliwego rodzaju umowa, której fundamentalne warunki są wyznaczone w regulacjach KC. W pierwszej kolejności pożyczka to umowa na podstawie, której pierwsza ze stron pożyczkodawca zobowiązuje się przekazać na pożyczkobiorcę własność zdefiniowanej sumy gotówki lub rzeczy opisanych co do rodzaju (np. dwadzieścia ton węgla, 2-ie tony mąki). Natomiast pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość gotówki lub rzeczy oznaczonych co do gatunku i takiej samej jakości. Jednocześnie umowa pożyczki, której kwota przewyższa 500 zł winna być stwierdzona pismem. Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org

Oprócz tego na podstawie reguły swobody umów strony umowy posiadają możliwość dodać następne zasady. Na ogół są to odsetki, które to nabywa pożyczkodawca. Ich wielkość jest przeróżna i każda osoba która decyduje się na zaciągnięcie pożyczki powinna zwracać wyjątkową uwagę na tego typu aspekt umowy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest charakterystycznym rodzajem umowy.
pozyczki prywatne
Na jej bazie pożyczkodawca, którym jest prywaty inwestor przekazuje pewną sumę gotówki (przeważnie są to sumy rzędu kilkudziesięciu tys. zł) a pożyczkobiorca obiecuje pozyskaną pożyczkę spłacić razem z naliczonymi odsetkami za okres w jakim będzie zarządzał pieniędzmi. Jest zrozumiałym, że osoba z długami nie posiada należytej historii kredytowej a w związku z tym normalnej pożyczki lub kredytu w banku nie dostanie. Dlatego też prywatny inwestor chcąc ochronić zwrot przekazanej pożyczki ustanawia zabezpieczenie poprzez wykonanie zapisu na hipotece zastawianej posiadłości. Być może pożyczka pod zastaw nie jest najtańszą propozycją ale dla wielu osób wyłącznie dostępną.