Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?

pozyczka hipoteczna
Znany tygodnik o problematyce finansowej przytoczył w ostatnim tygodniu informacje statystyczne z których wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz więcej Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swego zadłużenia. Przyczynia się do dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym należy się adekwatna pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej szukać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Wówczas gdy nie zwraca swoich zadłużeń to praktycznie w każdym banku dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak zawiłe sytuacje.
pozyczki prywatne
Fundamentalnym rodzajem pomocy z jakiej mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich fundamentalną mocną stroną jest to, że nikt nie bada informacji zawartych w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie nawiązane pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub parcelę to o tego rodzaju pożyczkę posiadamy możliwość się starać.