Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany dwu tygodnik o problematyce finansowej przytoczył w ostatnim tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wypływa dość niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz więcej Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z prawidłową obsługą swego zadłużenia. Jest to powodem wielu katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest odpowiednia pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto posiada możliwość na takową pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej szukać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak dokuczliwej sytuacji jest osoba zadłużona. Wówczas gdy nie zwraca swoich zobowiązań to faktycznie w każdym miejscu dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Naczelnym rodzajem pomocy z jakiej mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową mocną stroną jest to, że nikt nie sprawdza danych zamieszczonych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie powstałe pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Zabezpieczeniem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Dlatego też jeśli tylko posiadamy lokal mieszkalny, dom lub działkę to o taką pożyczkę możemy się starać.