Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Popularnny dwu tygodnik o tematyce finansowej opisał w ostatnim tygodniu doniesienia statystyczne z których wynika dość niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, iż coraz to większa ilość Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z poprawną obsługą swego zadłużenia. Jest to powodem dużej ilości tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest właściwa pomoc. 1-dną ze ścieżek wyjścia z kłopotów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i gdzie jej poszukiwać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę w jak dokuczliwej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeżeli nie zwraca swych zobowiązań to faktycznie w każdym miejscu dostaje odpowiedź negatywną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak złożone sytuacje.

Fundamentalnym typem pomocy z jakiej mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową zaletą jest to, że nikt nie bada danych zawartych w tzw. bazach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie powstałe między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub parcelę to o tego rodzaju pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.