Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już dzisiaj warto oznajmić, że w ostatnim okresie spore zamieszanie na naszym rynku propozycji finansowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na fakt, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki udzielania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, to jest tego rodzaju które były w sposób nieprawidłowy spłacane. W tej chwili polityka kredytowa zdaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest względnie kłopotliwe i z tym trzeba łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezwykle atrakcyjna.

Sporo ludzi, które to nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z całą pewnością zadać pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego istnieją dostrzegalne różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.