Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tym momencie trzeba stwierdzić, iż w minionym okresie znaczne zamieszanie na naszym rynku ofert finansowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na okoliczność, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i profesjonalnych doradców finansowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany strategii przekazywania kredytów przez nasze banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt otrzymywał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego typu które były w sposób nieprawidłowy spłacane. W tej chwili strategia kredytowa jawi się być o wiele bardziej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest względnie oporne i z tym wypada wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezwykle atrakcyjna.

Dużo osób, które to nie orientuje się w tematyce finansów jest w stanie z całą pewnością zapytać „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są znaczne różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona względnie mniejszymi formalnościami.