Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Przebywamy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Jesteśmy w stanie to dostrzec każdego poranka, lustrując tv, wędrując po Internecie i czytając codzienną prasę. Z każdego miejsca atakują nas propozycje reklamowe, które to nakłaniają do kupna nowego samochodu lub nowoczensego odbiornika tv. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było szczytem techniki, aktualnie jest już anachroniczne. W jaki sposób zdołamy coś kupić jeżeli nasze honorarium na to nie zezwala. Świetnym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili mamy możliwość postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych artykułów pożyczkowych, które są proponowane na naszym własnym rynku usług finansowych”? Głównym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że w większości wypadków jeżeli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle istotne, że na takim dokumencie widnieją możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. W przypadku gdy bank zobaczy tego rodzaju informację to oczywistym jest, że kredytu w żadnym wypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do użytkowników zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swojego dochodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takie są udzielane z reguły przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.