Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już teraz musimy stwierdzić, że w ostatnim okresie znaczne zamieszanie na naszym rynku usług finansowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na fakt, iż coraz to szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i zasłużonych doradców finansowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki przekazywania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt uzyskiwał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem widocznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy takiego rodzaju które były w sposób niestosowny spłacane. W tej chwili polityka kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie ciężkie i z tym należy łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie atrakcyjna.

Dużo ludzi, które to nie orientuje się w problematyce finansów jest w stanie z całą pewnością zapytać „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego są poważne różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona względnie mniejszymi formalnościami.